Pontosabban 10 éves a Combino Budapesten. A Combino típuscsalád története ennél még 10 évvel korábban, 1996-ban kezdődött Potsdamban (az oldalamon itt és itt találtok onnan képeket).
Fontos megjegyezni, hogy azok a villamosok csak részben azonosak mieinkkel: az akkor gyártott Combinok merev tengelyes, multicsuklós villamosok voltak. Az eredeti elképzelések szerint Budapest is ebből a konstrukcióból kapott volna, de időközben kirobbant a Siemensnek óriási presztízsveszteséget okozó, és több megrendelés visszamondásával járó Combino-botrány. A Siemens erre reagálva előállt egy teljesen új konstrukcióval, ez lett a Budapestre szánt Combino Supra NF12B. A villamos felépítését érintő legfontosabb változás, hogy a multicsuklós elvet feladva egy olyan jármű született, amely minden egysége az egység közepénél forgóvázakkal van alátámasztva. A villamos egységei párosával alkotnak blokkokat, a blokk két egysége közötti csukló csak vízszintes irányú elmozdulást enged, valamint ezt a csuklót a forgóvázakkal kapcsolatban levő hidraulikus rendszer tartja irányban. Az 54 méter hosszú villamos három ilyen, kvázi autonóm blokkból áll, a blokkok közötti csuklókat nem tartja hidraulika, illetve ezen csuklók jóval nagyobb mértékű elmozdulást engednek meg. Ez a kvázi forgóvázas konstrukció sokkal jobb futást biztosít, mint például a multicsuklós villamosok: még a sokszor kifejezetten rossz budapesti pályákon is jól futnak a Combinok. Más európai városok multicsuklós villamosainál sajnos nem túl ritka jelenség az ívekben és legkisebb pályahibákon is rángató (és ezért egy idő után csörgő-zörgő) alacsonypadlós villamos. Szerintem a budapesti Combino az egyik legjobb alacsonypadós villamos azok közül, amelyekkel eddig Közép- és Nyugat-Európában utaztam.
Budapestre 2006 márciusában érkezett meg az első Combino, 2006 nyarától kezdődően pedig elkezdték forgalomba állítani őket. A BKV ennek apropóján rendezett nyílt napot a Hungária kocsiszínben.